ترخیص واردات نهاده های دامی در بندر امام خمینی (ره)

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: ۵۰۰ هزار تن انواع نهاده دامی وارداتی به بندر امام خمینی (ره) در مرحله نهایی فرآیندهای ترخیص قرار دارد که به‌زودی روند توزیع آنها در بین استانهای کشور آغاز می‌شود.
محسن سلامی دوشنبه در حاشیه بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور از بندر امام خمینی (ره) اظهارکرد: روزانه بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تن انواع خوراک دام ویژه واحدهای تولیدی کشور از طریق زیرساخت های موجود در این بندر، ترخیص می شود.وی افزود: با برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفته، تلاش می شود تا این کالاها بصورت گسترده در تمام استانهای کشور توزیع شود.

به گفته سلامی، روند ترخیص این کالاها به صورت مستمر ، انجام خواهد شد.وی به برخی چالش های پیش آمده طی هفته های گذشته در زمینه ترخیص نهاده‌های دامی به ویژه کنجاله سویا اشاره‌کرد و افزود: این مشکلات باعث کاهش عرضه محصول کنجاله سویا شده بود.
مدیرعامل شرکت‌پشتیبانی امور دام کشور یادآورشد: این‌مشکلات رفع شده اند و هم‌اکنون دو کشتی کنجاله سویا و یک کشتی ذرت در بندر امام خمینی(ره) در حال تخلیه است.
حدود ۸۰درصد حجم کالاهای اساسی (نهاده‌های دامی و غلات) مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور می‌شود.
سال ۱۴۰۰ حدود ۱۷ میلیون تن کالاهای اساسی از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شد که نسبت به سال پیش از آن ۲۱درصد رشد نشان می‌دهد.
خشکسالی دو سال اخیر و کاهش تولیدات کشاورزی به خصوص گندم ، میزان واردات کالاهای اساسی را افزایش داده است. منبع ایرنا

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.