تصمیمی برای حذف ارز دولتی نهاده‌های دامی نداریم

سخنگوی دولت گفت: روز یکشنبه بخشی از جلسه دولت را به گزارش وزیر جهاد کشاورزی اختصاص دادیم و گزارشی از وضعیت نهاده های دامی و کشاورزی دادند.
وی ادامه داد: به هر ترتیب فشارهای تحریم تمام مراودات تجاری کشور را تحت تاثیر قرار داده است و نهاده‌های دامی نیز از این مستثنی نیستند. فشارهای تحریمی همه عرصه هایی که ما وارد می‌کردیم و متکی به ارز بودند را تا حدودی متأثر کرده است‌.
ربیعی تاکید کرد: از ابتدای امسال واردات ذرت ما بیشتر از گذشته بوده و این کالای اساسی را به هیچ عنوان رها نکردیم. تا ۷۹ فرمالیسیون طیور مربوط به ذرت است بنابراین در زمینه ذرت اقدامات مناسبی انجام دادیم. وضعیت جو خوب است و با عنایت به اینکه هم اکنون در حال برداشت جو در کشور هستیم قطعا در جو مشکل نخواهیم داشت. ما در واردات کنجاله و سویا عقب بودیم که مطرح شد و با تمهیدات هیئت دولت، بانک مرکزی، صمت و جهادکشاورزی به زودی این عقب ماندگی تامین و کمبود جبران و رفع خواهد شد.
تصمیمی درخصوص تغییر نوع ارز نهاده‌های نگرفته‌ایم
ربیعی تصریح کرد: ذخایر ما امروز از وضعیت مناسبی برخوردار است. دولت فعلا تصمیمی در خصوص تامین نرخ و نوع ارز از ۴۲۰۰ تومانی به نیمایی در خصوص نهاده های دامی اتخاذ نکرده است. وزارت جهاد کشاورزی نیز تلاش هایی صورت داده که هم کاهش مصرف خوراک و هم کاهش مصرف بهینه نهاده های دامی را داشته باشیم و بتوانیم کاهش واردات و عدم نیاز به ارز را دنبال کنیم.
منبع فصل تجارت

 

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.