عربستان رسماً واردات گوشت از ترکیه را تحریم کرد

پس از ماه‌ها تحریم غیررسمی محصولات ترکیه‌ای در عربستان حالا خبر می‌رسد که عربستان رسماً واردات گوشت، تخم مرغ و دیگر کالاهای ترکیه‌ای را متوقف کرده است.

پس از ماه‌ها تحریم غیررسمی کالاهای ترکیه‌ای در عربستان حالا اتحادیه صادرکنندگان ترکیه مدعی شده که این کشور رسما به خاطر بالا گرفتن تنش سیاسی بین دو کشور واردات کالاهای ترکیه‌ای را متوقف کرده است.


این اتحادیه اعلام کرده موانع صادرات کالا به عربستان به شدت افزایش یافته؛ چراکه شرکت‌های سعودی خواستار ممنوعیت واردات کالا از آنکارا شده‌اند.
آنکارا اعلام کرده که ریاض اعلام کرده است که رسماً کالاهای ترکیه در عربستان بایکوت نشده‌اند اما انجمن صادرکنندگان ترکیه می‌گوید از طرف سازمان بازرگانی این کشور به آنها اعلام شده که واردات برخی کالاهای ترک از چند روز پیش به عربستان ممنوع شده است.
این انجمن طی نامه‌ای به اعضای خود اعلام کرده که واردات گوشت قرمز و فرآورده‌های مربوط به آن، گوشت سفید و محصولات مرتبط، آب معدنی، تخم مرغ، عسل و محصولات مرتبط، در کنار شیر از روز ۱۵ نوامبر از ترکیه به عربستان ممنوع شده است.

منبع افکارنیوز

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.