نهاده‌های دامی تا پایان خرداد با ارز ۴۲۰۰تومانی تأمین شد

مدیرعامل اتحادیه دامداران با بیان اینکه معادل ۳هزار میلیارد تومان تخصیص ارز نهاده‌ها انجام شده است، گفت: ارز نهاده‌های دامی برای فروردین، اریبهشت و خرداد نیز با دلار ۴۲۰۰تومانی تأمین شد.مجتبی عالی مدیرعامل اتحادیه دامداران اظهار داشت: با وجود تحریم، جنگ روسیه و اوکراین نیز شرایط را برای تأمین نهاده‌ها دشوارتر کرده است و موجب شد که برخی بازرگانان به‌موقع نتوانند برای واردات اقدام کنند.

وی افزود: واردکنندگان نهاده‌های دامی تا اینکه بتوانند برزیل را جایگزین اوکراین کنند، توزیع نهاده‌ها با کمی وقفه همراه شد.
حذف ارز ۴۲۰۰تومانی نهاده‌های دامی اعلام نشده است
وی در واکنش به نگرانی دامداران به حذف ارز ۴۲۰۰تومانی برای واردات و تأمین نهاده‌های دامی تصریح کرد: این موضوع که هنوز اعلام نشده است و در صورتی که دولت برنامه‌ای در این خصوص داشته باشد به‌صورت علنی اعلام می‌کند.
عالی گفت: برخی دامداران حتی موافق حذف ارز ۴۲۰۰تومانی واردات نهاده‌های دامی هستند تا قیمت‌گذاری‌های جدیدی برای محصولات دامداران صورت گیرد.
وی اظهار داشت: اعتراضات جزئی برخی دامداران اکنون پایان یافته است و فعالان این بخش دیدارهایی با مسئولین جهاد کشاورزی استان‌ها داشتند.
عالی گفت: وزیر جهاد کشاورزی از هیئت دولت معادل ۳ هزار میلیارد تومان تخصیص ارز گرفته است و نهاده‌های وارداتی در حال ترخیص و بارگیری است و حتی جو، ذرت و کنجاله سویا در سامانه بارگذاری شده است.
 مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: نهاده‌های دامی برای فروردین، اردیبهشت و خرداد با ارز ۴۲۰۰تومانی تأمین ارز شده است.
وی در پاسخ به اینکه “آیا این نهاده‌ها اکنون آماده خرید در سامانه هست یا خیر؟” اظهار داشت: حجم زیادی از نهاده‌های دامی در بنادر کشور هست و در حال بارگیری است؛ امیدواریم که با سرعت بیشتری برای استفاده دامداران ترخیص شود. منبع تسنیم

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.