نهاده‌های دام و طیور به اندازه کافی موجود است

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: نهاده‌های دام و طیور به اندازه کافی تامین شده است و تولیدکنندگان موظفند محصول خود را با قیمت مصوب عرضه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، جلسه بررسی مسائل و مشکلات تولیدکنندگان درخصوص تامین نهاده‌ها در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد. در این جلسه جزئیات مشکلات تولیدکنندگان درخصوص تامین نهاده‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.بر اساس این گزارش، انواع نهاده‌های مورد نیاز صنعت دام و طیور که با ارز دولتی تامین شده به اندازه کافی در کشور وجود دارد و برنامه‌ریزی برای تامین و توزیع نهاده‌ها تا پایان سال در دست اقدام است.
نهاده‌های دام و طیور که با ارز دولتی وارد کشور شده بین تولیدکنندگان توزیع می‌شود و تولیدکنندگان موظفند محصول خود را با قیمت مصوب عرضه کنند.
جلسه بررسی مسائل و مشکلات تولیدکنندگان درخصوص تامین نهاده‌ها با حضور معاونین توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی و تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی،مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور و مدیران اتحادیه‌ها و تشکل‌های مرتبط در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
گفتنی است، بهانه اصلی گران شدن گوشت، تاخیر در پرداخت پول واردات نهاده‌های دامی بود. اگرچه در سال‌های قبل هم که مشکل پرداخت وجود نداشت، بارها بازار مرغ و گوشت به دلیل ناهماهنگی دستگاه‌های مسئول یا وجود نگاه سوداگرانه در دولت‌ها، دچار التهاب و گرانی می‌شد. مشکل اینجاست که برخی افراد در دولت فعلی، ادعای توسعه یافته بودن دارند اما به دنبال سوداگری از کالاهای اساسی هستند، امری که در آزادترین اقتصادهای جهان هم وجود
ندارد. سوداگری از کالاهای اساسی، یکی از عقب افتاده‌ترین روش‌های اقتصادی است که در دولت فعلی طرفداران بسیاری دارد. 

منبع خبرitp

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.