نهاده های دامی بین دامداران استان اردبیل توزیع شد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از توزیع چشمگیر انواع نهاده های دامی در هفت ماه گذشته در بین دامداران این استان خبر داد
نوبخت اژدری افزود: ایجاد بستر مناسب برای تامین کسری و کمبود تخم مرغ خوراکی در استان و تبدیل و راه اندازی ۲ واحد پرورش مرغ گوشتی به مرغ تخمگذار (مجوز یک دوره ای) به ظرفیت ۵۲ هزار قطعه با تولید ماهانه ۸۷ تن از جمله اقداماتی است که توسط این معاونت در سال جاری صورت گرفته است.

وی همچنین اظهارداشت: احداث کارخانه جوجه کشی با پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصد به ظرفیت ۳۰ میلیون عدد تخم مرغ در سال به نام شرکت آرتا جوجه سبلان نیز از دیگر اقداماتی است که انجام شده و می تواند نقش مهمی در شکوفایی صنعت مرغداری در استان محسوب شود.
اژدری افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون به میزان ۱۲ هزارو ۶۸۴ تن ذرت با قیمت مصوب دولتی هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ ریال توزیع شده است.
وی گفت: همچنین توزیع کنجاله سویا به مقدار پنج هزار و ۲۳۷ تن با قیمت مصوب دولتی هر کیلوگرم ۲ هزار و ۲۰۰ ریال، توزیع جو به مقدار هزار و ۸۶۴ تن با قیمت هر کیلوگرم جو وارداتی ۱۲ هزار و ۵۰۰ ریال، توزیع سبوس گندم به مقدار ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن با قیمت هر کیلوگرم پنج هزار و ۲۶۰ ریال و توزیع کنسانتره دامی به مقدار چهار هزار و ۵۰۰ تن با قیمت هر کیلوگرم ۹ هزار و ۵۰۰ ریال از دیگر اقداماتی است که در سال جاری صورت گرفته است.

منبع ایرنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.