چندین کشتی نهاده‌های دامی آماده ترخیص هستند

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: درحال حاضر نهاده‌ دامی مورد نیاز وجود دارد و تعدادی از کشتی‌ها آماده ترخیص و تعدادی دیگر بر روی دریا هستند، همچنین حدود ۶۱۰ هزار تن کالا بر روی کشتی‌ها منتظر ترخیص و ۱۹۶ هزار تن از جمله نهاده‌های کشاورزی در حال تخلیه هستند.

محمدجواد عسکری نایب‌ رییس کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص علت توزیع نهاده‌های دامی از بندر امام خمینی(ره) به مبادی مصرف کشور و ناقص بودن چرخه توزیع که سبب افزایش قیمت محصولات وابسته به آن از جمله مرغ شده، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بندر امام‌خمینی (ره) یک بندر استراتژیک و مهم در بحث واردات و صادرات محصولات مورد نیاز کشور است که براساس بازدید انجام‌شده خوشبختانه تمام ظرفیت‌های لازم در این بندر وجود دارد که اگر مدیریت خوبی لحاظ شود مشکل خاصی وجود ندارد.

وی افزود: بررسی‌ها نشان دهنده آن است که زیرساخت‌ها کامل است و ازنظر حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای نیز مشکل خاصی نیست.
نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اگر بحث ترخیص کالا و نحوه آزاد کردن ارز مورد نیاز خوب مدیریت شود مسائل و مشکلات خاصی پیش نخواهد آمد.
وی ادامه داد: درحال حاضر نهاده‌ دامی مورد نیاز وجود دارد و تعدادی از کشتی‌ها آماده ترخیص و تعدادی دیگر بر روی دریا هستند، همچنین حدود ۶۱۰ هزار تن کالا بر روی کشتی‌ها منتظر ترخیص و ۱۹۶ هزار تن از جمله نهاده‌های کشاورزی در حال تخلیه هستند.

محمدجواد عسکری اذعان کرد: با این شرایط اگر مدیریت خوبی لحاظ شود با یک برنامه‌ریزی صحیح و حساب‌شده قیمت مرغ کاهش پیدا خواهد کرد.
بندر امام‌خمینی(ره) یکی از مهم‌ترین بنادر تأمین نهاده‌های دامی است به طوری که ۷۱ درصد نهاده‌های دامی کشور توسط این بندر تامین می شود.

 

منبع فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.