کم‌کاری در ترخیص و توزیع کالاهای اساسی و تاثیر آن در قیمت بازار

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: درصورت بروز اشکال در زنجیره ترخیص- ذخیره- توزیع شاهد اثراتی چون افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ خواهیم بود و بر همین اساس به دستگاه‌های اجرایی اعلام کرده‌ایم اگر دستگاهی در زمینه ترخیص و توزیع کالاهای اساسی کم‌کاری کند آن را مصداق ترک فعل مدنظر قرار می‌دهیم.

 محمدجواد عسکری در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در حال حاضر حدود ۵ و نیم میلیون تن کالای اساسی در بنادر ذخیره شده یا در کشتی و بر روی دریا قرار دارد که هزینه دموراژ آن را پرداخت می‌کنیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم افزود: کشور شرایط خاصی دارد و کالاهای اساسی باید در دسترس مردم قرار گیرد تا بتوانند بدون دغدغه و متناسب با نیاز خود مصرف کنند.

عسکری با بیان اینکه بیش از ۳۰ کشتی حامل کالاهای اساسی در بندرگاه‌ها متوقف شده و از محل بیت المال هزینه دموراژ دریافت می‌کنند، عنوان کرد: تعداد زیادی از کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در دریای عمان و اقیانوس هند درحال طی مسیر به سمت بنادر کشور ما هستند که باید هرچه سریع‌تر تدابیر لازم را اتخاذ کنیم تا شاهد توقف آنها نباشیم.

وی یادآور شد: بالغ بر ۲۰ کشتی درحال بارگیری کالاهای اساسی به سمت ایران هستند که باید اقدامات لازم برای توزیع و تخلیه کالاهای اساسی ازجمله گندم، جو، ذرت، سویا، شکر و روغن در نظر گرفته شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کالاهای اساسی باید به موقع ترخیص، ذخیره و توزیع شوند تا به موقع در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرند، خاطرنشان کرد: درصورت بروز اشکال در این زنجیره شاهد اثراتی مانند افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ خواهیم بود. بر همین اساس به دستگاه‌های اجرایی اعلام کرده‌ایم اگر دستگاهی در زمینه ترخیص و توزیع کالاهای اساسی کم‌کاری کند آن را مصداق ترک فعل مدنظر قرار می‌دهیم. منبع ایرنا

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.