گرانی ها به جو رسید

احمد مقدسی افزود:از ابتدای سال جاری وزارت صنعت، معدن و تجارت که مسئولیت ثبت سفارش نهاده‌های دامی را برعهده داشت برای واردات جو اقدام نکرد که نتیجه آن کمبود جو و افزایش قیمت این نهاده است.
رئیس انجمن صنفی گاوداران صنعتی گفت:واردات جو به کشور کاهش یافته است به همین منظور وزارت جهاد کشاورزی به جای این محصول ذرت در اختیار گاوداران صنعتی سنگین قرار می‌دهد، اما تولید کنندگان دام سبک و روستایی و پرواربندان گوساله برای تهیه جو مورد نیاز مشکل دارند و سهمیه‌ای کمتر از نیازشان دریافت می‌کنند.
وی افزود: برای تنظیم بازار این محصول دولت سهمیه گاوداران شیری را که امکان جایگزینی دارند حذف و در اختیار واحد‌های تولیدی یاد شده قرار می‌دهد.
رئیس انجمن صنفی گاوداران صنعتی ادامه داد: به خاطر مشکلات ارزی و کاهش ثبت سفارش مقدار کمتری جو به کشور وارد شده که امروز شاهد کاهش کمبود این محصول در کشور هستیم.
وی با بیان اینکه هم اکنون واحد‌های دامداری با بحران تامین نهاده مواجه اند و بحران تامین خوراک که در ماه‌های پیش مرغداران با آن مواجه بودند سراغ دامداران آمده است گفت: در حالی قیمت جو در بازار آزاد ۴۳۰۰ تا ۴۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد که قیمت مصوب ۱۷۰۰ تومانی دارد.
بر اساس اطلاعات موجود میزان ثبت سفارش این محصول برای سال جاری ۶۸ ٪؜ کاهش میزان تخصیص ارز ۵۷ ٪؜ کاهش، وضعیت تامین ارز ۶۷ ٪؜ کاهش و میزان ترخیص وزنی و دلاری ۵۰ و ۵۲ درصد کاهش یافته است.

منبع اکوفارس

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.