۲۰ مجتمع بزرگ دامپروری در خوزستان احداث می‌شوند

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از احداث ۲۰ مجتمع بزرگ دامپروری در استان با هدف اشتغالزایی خبر داد.

عبدالامیر نیرومند ظهر شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای بیان کرد: خوزستان به عنوان بزرگ‌ترین جلگه کشاورزی کشور دارای اقلیمی متنوع است و همین امر سبب شده انواع دام و طیور پرورش داده شود.

وی افزود: با توجه به سابقه دیرینه دامپروری در خوزستان، انواع فعالیت‌های این حوزه شامل دامداری، مرغداری، زنبورداری و پرورش آبزیان به صورت سنتی و صنعتی انجام شده و تاکنون رونق خوبی داشته است.

نیرومند به تدوین و اجرای برنامه‌های مختلف برای توسعه بخش دامپروری از سوی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اشاره کرد و ادامه داد: در حوزه دام نیز علاوه بر دامداری‌های صنعتی و سنتی و ۲۰ مجتمع بزرگ دامپروری فعال در استان در زمینه تولید گوشت قرمز و شیر، سرمایه گذاری کلان برای راه اندازی ۲۰ واحد بزرگ صنعتی دیگر دامپروری در حال پیگیری است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: با ساخت و راه اندازی این واحدهای بزرگ دامپروری، حلقه‌ها و واحدهای کوچک‌تر به چرخه تولید گوشت قرمز در استان اضافه خواهند شد. منبع مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.