۷۵۰ تولید کننده خوراک دام و طیور خواستار افزایش تسهیلات سرمایه در گردش شدند

۷۵۰ تولید کننده خوراک دام و طیور با ارسال نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی خواستار افزایش تسهیلات بانکی برای تامین سرمایه در گردش برای ادامه تولید خود شدند.

حسین کیهانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان با ارسال نامه ای به جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی با توجه به افزایش هزینه ها تولید خوستار افزایش تسهیلات تامین سرمایه در گردش ۷۵۰ تولید کننده خوراک دام و طیور مانند ۲۹ تولید کننده مورد تایید انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان،  شدند.

جناب آقای دکتر ساداتی نژاد

وزیر محترم جهاد کشاورزی

موضوع:  رانت تسهیلات سرمایه در گردش کارخانجات

با سلام،

احتراماً پیرو مصوبه تخصیص تسهیلات سرمایه در گردش با نرخ ۱۲ درصد توسط بانک کشاورزی برای بخش تولید خوراک کشور به استحضار می‌رساند با توجه به  نامه شماره ۳۸۵۷۲/۰۲۰ مورخ ۱/۱۱/۱۴۰۱ حضرتعالی به رییس کل بانک مرکزی در خصوص افزایش تسهیلات سرمایه در گردش صنعت دام، طیور و آبزیان، با توجه به پیگیری های صورت گرفته، بانک کشاورزی با ارسال نامه ای به استان‌ها صرفا ۲۹ کارخانه مورد تایید انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان را دارای صلاحیت می داند و عملا ۲۰۰۰ میلیارد تومان وام صرفا برای کارخانجات معرفی شده از سوی انجمن صنایع خوراک تخصیص می یابد.

حال شبهات زیر برای ۷۵۰ کارخانه زیر مجموعه این اتحادیه بوجود آمده است. خواهشمند است برای تنویر افکار این بخش از تولیدکنندگان پاسخ مناسبی به مطالبات ذیل ارایه شود:

با چه مجوزی انجمنی با کمتر از ۱۵ درصد کارخانه تولیدکننده عضو، برای۸۶۰ کارخانه موجود در کشور در خصوص تسهلات سرمایه در گردش، تصمیم گیری می نماید؟

وزیر محترم چه پاسخی برای حقوق صنفی پایمال شده ۸۵ درصدی کارخانجات باقیمانده دارد؟

بر اساس کدام ماده قانونی انجمن های صنفی می توانند فعالیت مالی داشته باشند که چنین مجوزی به انجمن خوراک تفویض شده است.

 بر اساس نامه بانک کشاورزی مشخص کنید که «توزیع عادلانه» بر اساس چه مکانیزمی صورت گرفته است؟

با چه پشتوانه و مجوزی انجمن صنایع خوراک مدعی تایید کارخانجات در هیاتی مشتمل بر رییس انجمن، معاون محترم امور دام و نماینده بانک کشاورزی برای تایید درخواست های سامانه سیتا می باشد، نقش اتحادیه سراسری در این بین چست؟

علیهذا خواهشمند است به منظور اطلاع رسانی این اتحادیه به اعضا (۲۵ تعاونی و ۷۵۰ کارخانه زیر مجموعه) و پاسخ به شبهات بوجود آمده برای بخش بزرگی از تولیدکنندگان در این خصوص روشنگری نمایید. منبع تسنیم

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.