تسهیل دسترسی تولیدکنندگان خوراک دام و طیور به نهاده‌ها

شهلا عموری گفت: این بخش از تولیدکنندگان پیش از این در فرآیند و نحوه فعالیت شبکه توزیع نهاده‌ها در استان خوزستان مشکلات بسیاری داشتند. وی افزود: این نهاده‌ها پس از تخلیه از کشتی‌های وارداتی در بندر امام خمینی (ره) به تنها انبار نگهداری واقع در شهرستان شوش منتقل می‌شدند و برهمین اساس تمامی تولیدکنندگان برای تامین کالای مورد نیاز خود به این انبار مراجعه می‌کردند.

عموری ادامه داد: به واسطه حضور خودرو‌های متعدد حمل نهاده از سراسر استان در محل انبار نگهداری این کالاها، احتمال انتقال بیماری و مشکلات بهداشتی وجود داشت و اصلاح این رویه به عنوان مطالبه تولیدکنندگان در این بخش ضروری بود
رئیس اتاق بازرگانی اهواز افزود: تولیدکنندگان برای دسترسی به انبار شهرستان شوش باید هزینه‌های متعددی را در حوزه حمل و نقل پرداخت می‌کردند؛ لذا ایجاد یک انبار نگهداری نهاده‎های دامی، طیور و آبزیان در مجاورت مرکز استان پیشنهاد شد.
وی افزود: در همین راستا، مجوز لازم از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای تعیین محل دیگری به منظور نگهداری و انبار نهاده‌های دامی مورد نیاز استان خوزستان صادر شد.

دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان ادامه داد: برابر با اقدام اداره کل پشتیبانی امور دام خوزستان، محل جدیدی در منطقه سویسه (واقع در شهرستان کارون) برای نگهداری و انبار نهاده‌ها آماده شد.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: آماده سازی انبار نهاده‌های مورد نیاز برای تولید خوراک دام، طیور و آبزیان در منطقه سویسه ضمن اینکه از شاخص‌های قابل قبول در حوزه کنترل کیفی برخوردار است؛ کاهش هزینه‌های حمل برای تولیدکنندگان را درپی خواهد داشت.

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.