تولیدکنندگان شیر دست به دامن حجتی شدند

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران بابیان اینکه مباحث مطرح شده مبنی برکمبود شیر وشیرخشک بهانه‌ای برای دریافت ارزبه منظور واردات است، گفت: از وزیرجهاد خواسته ایم با این امر مقابله کند.
سید احمد مقدسی اظهار کرد: مباحث مطرح شده مبنی بر کمبود شیر و شیرخشک در کشور بهانه‌ای است که از سوی عده‌ای سازماندهی شده است، چراکه آن‌ها قصد دارند برای واردات شیرخشک ارز دریافت کنند.
وی با بیان اینکه قیمت شیر خام گران نیست و برخی می‌خواهند شیر را مفت از دامداران خریداری کنند، گفت: نه در زمینه شیر و نه در مورد شیرخشک، کمبودی وجود ندارد.


رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور با اشاره به اینکه قیمت پایه شیرخام ۱۵۷۰ تومان تعیین شده است، افزود: البته در کنار قیمت پایه، گاهی جوایز و … نیز به این کالا تعلق می‌گیرد، اما اینکه گفته می‌شود که قیمت به ۲۱۰۰ تومان رسیده، بنده چنین چیزی را نشنیده ام.
مقدسی گفت: در کشور ما سالانه چیزی بالغ بر ۱۰.۵ میلیون تن شیرخام تولید می‌شود که تولید این کالا امسال نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نداشته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از نامه محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت به رئیس کل بانک مرکزی و درخواست وی برای قرار گرفتن شیرخشک، کره، WPC، MPC و یک کد کالایی دیگر به عنوان سایر در گروه یک کالایی (جهت دریافت ارز دولتی برای واردات) خبر داد و گفت: این در حالی است که واردات شیرخشک به کشور ممنوع است و وزارت جهاد کشاورزی همچنان پیگیر لغو ممنوعیت صادرات این محصول از کشور است.
مقدسی تصریح کرد: در همین راستا ما نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی نوشته ایم و از وی خواسته ایم با این مساله مقابله کند واجازه ندهد که به واردات شیرخشک به کشور، ارز دولتی اختصاص یابد؛ چراکه اختصاص ارز دولتی به واردات شیرخشک می‌تواند به منزله نابودی صنعت دامداری کشور باشد

منبع مهر

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.