رأی بدوی پرونده ترخیص ۸۰ هزار تن ذرت در گمرک

سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان مرجع رسیدگی به پرونده ترخیص ۸۰ هزار تن ذرت از گمرک البرز رای بدوی را صادر کرده است. بر این اساس درخصوص “خرید، فروش، حمل و نگهداری کالا‌هایی که موضوع قاچاق قرار می‌گیرند به صورت تجاری خارج از ضوابط تعینی دولت”، رای براءت صادر شده است.
گفتنی است، نوحی مدیر کل پیشین گمرک البرز گفته بود، آنچه در خصوص عدم ثبت محموله در بازارگاه مطرح شده نیز، مشکل از عدم ارائه دسترسی به شرکت مذکور در این سامانه از سوی وزارت جهاد بوده که دسترسی به سامانه بازارگاه را که از وظایف حوزه‌های مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی است تا تاریخ ۲۴ آبان ماه به این شرکت داده نشده و اولین خرید آن شرکت در سامانه بازارگاه که یک سامانه عرضه و تقاضا است در دهم آذر ماه یعنی پنج ماه بعد، صورت گرفته است و همین عدم دسترسی موجب بروز مشکلات و ابهامات در اجرای امور شده است. با این اوصاف ترخیص درصدی محموله مذکور برای استمرار فعالیت واحد تولیدی و ممانعت از توقف خط تولید و بحران کارگری بوده که تایید اقدام گمرک توسط همه واحد‌های نظارتی استان از جمله بازرسی استان طی نامه‌های شماره ۲۲۲۱۸۲/۴۹ مورخ ۱۷/۸/۹۹ و ۲۴۸۶۹۷/۴۹ مورخ ۱۲/۹/۹۹ تاکید شده است.
منبع دانشجو

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.