صادرات دام به یک درصد نمی رسد

پوریان گفت: به رغم فضاسازی های اخیر مبنی بر گرانی گوشت ناشی از صادرات، موضوع صادرات به یک درصد هم‌ نمی رسد.

 رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: هم اکنون کمتر از یک درصد اجازه صادرات دام دادند که با این وجود قیمت‌های بازار ناشی از فضاسازی روانی است. مسئولان از مجموع انباشت دام اجازه صادرات ۲۰۰ هزار راس را دادند که با این وجود قصابی ها با عرضه گوشت با نرخ ۱۷۰ هزار تومان به دنبال گرانی قیمت در بازار هستند.

به گفته او، دامداران چندماهی است که دچار ضرر شدند و قبل از آغاز سیاست های حمایتی همچون دامدار کارت، صادرات و خرید حمایتی، دام های خود اعم از مولد و … را به حراج می گذاشتند.

پوریان گفت: جمعیت کنونی دام سبک ۱۷ میلیون راس است که زایش های پاییز به رغم خشکسالی و کم آبی بی نظیر بوده و همواره به این میزان اضافه می شود.

رئیس شورای تامین کنندگان دام قیمت کنونی لاشه گوساله را ۱۱۰ تا ۱۱۲ هزار تومان و بره نر ۱۱۵ هزار تومان اعلام کرد.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می دهد که اختلاف قیمت گوشت از عمده فروشی تا خرده فروشی به ۴۰ تا ۵۰ درصد و در برخی موارد بالاتر هم می رسد که این امر با واکنش شدید مصرف کنندگان روبه‌روست.

آمارها نشان می‌دهد که با افزایش قیمت گوشت قرمز و کاهش قدرت خرید خانوار، سرانه مصرف گوشت از ۱۲ کیلو به ۶ کیلوگرم کاهش یافته است. منبع باشگاه خبرنگاران جوان

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.