نامه رئیس اتاق بازرگانی تهران به معاون اقتصادی دولت برای نهاده ها

رئیس اتاق بازرگانی تهران طی نامه ای از معاون اقتصادی دولت خواست تا مشکلات موجود در فرآیند خطیر تامین نهاده های دامی مبتنی بر سه محور ارائه شده از سوی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران تسهیل شود. مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران طی نامه ای به محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور خواستار رفع مشکلات موجود در فرآیند تامین نهاده های دامی شد.

در متن این نامه آمده است:

احتراماً همانگونه که استحضار دارید اتخاذ سیاست‌های متناسب با شرایط پیش‌رو در رابطه با امر خطیر تامین نهاده‌های دامی کشور از حیث اهمیت با نیازهای معیشتی گسترده‌ترین طیف مصرف‌کنندگان و حلقه‌های واسط مربوطه از اهم اولویت برخوردار می باشد و تاکید رئیس جمهور محترم در جلسه اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی مبنی بر لزوم تسریع در ایجاد ثبات در بازار به ویژه در حوزه کالاهای اساسی و روند ترخیص کالای رسوب شده در بنادر و گمرکات کشور نیز در راستای درک همین اهمیت می باشد.

 قاعدتاً تلاش مستمر فعالان بخش خصوصی در امر تامین نهاده های دامی با عنایت به پیچیدگی شرایط تحریم و موضوعاتی نظیر نحوه ارتباط با فروشندگان خارجی، تأمین و تخصیص ارز و انتقال آن، رعایت و تامین مستندات استاندارد محصول در شرایط یاد شده و در نهایت پوشش بخش عمده ای از نیازهای نهاده های دامی کشور علیرغم تحمل دشواری شرایط یاد شده از محدوده وسعت نظر آن مقام محترم پنهان نیست.

 در این رابطه و با اتکا به استحصال تجربیات مذکور«اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران» طی نامه ۴۲۹۲  مورخ ۱۶/۰۶/۱۴۰۰در حوزه‌های تبیین سیاست های تخصیص و تامین ارز مورد نیاز، تجهیزامکانات لجستیک کشور، تنظی فضای رقابت بخش‌های دولتی و خصوصی نقطه نظرات خود را اعلام داشته که در راستای احکام مواد ۲ و ۳ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار به پیوست تقدیم می‌گردد. بدیهی است اتاق تهران همواره آماده تامین ظرفیت‌های کارشناسی خود و تشکل‌های زیربط جهت همکاری با آن دولت محترم در ایفای ماموریت خطیر خود خواهد بود.

لازم به ذکر است؛ نامه رئیس اتاق بازرگانی تهران به معاون اقتصادی رئیس جمهوری پیرو جلسه هیات رئیسه اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران در مورخ ۱۴/۰۶/۱۴۰۰ و تشریح موانع و چالش های تامین نهاده های دامی صورت گرفت. منبع موج

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.