توزیع نهاده‌های دام و طیور در کردستان ۲.۵ برابر شد

مدیرکل پشتیبانی امور دام کردستان گفت: توزیع نهاده‌های دام و طیور در این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۲.۵ برابری حکایت دارد.
 فرزاد معاونی با اشاره به آخرین مصوبات ستاد تنظیم باراز کردستان مبنی بر ادامه روند سهولت تامین نهاده‌های دام و طیور در استان برای تامین کالاهای اساسی اظهار داشت: تاکنون ۷۵ هزار تُن انواع نهاده‌های دام طیور بین بهره برداران و تولید کنندگان استان توزیع شده است.
وی اضافه کرد: نهاده‌های توزیع شده در این استان شامل ۴۳ هزار تُن ذرت، ۲۴ هزار تُن کنجاله سویا و هشت هزار تُن جو بوده که از طریق مبادی ورودی وارد کشور و بطور عمده ارسالی از بندر امام خمینی (ره) به انبارهای استان منتقل شد.
معاونی یادآور شد: از ابتدای سال ۹۸ تا ۲۲ آذر سال جاری نیز از مجموع  نهاده های ارسالی هم اکنون موجودی استراتژیک شرکت شامل  ۶۳ هزار تُن انواع نهاده های دامی شامل ۴۱ هزار تُن ذرت، ۱۶ هزار تُن کنجاله سویا و ۶ هزار تُن جو است.
مدیرکل پشتیبانی امور دام کردستان افزود: موجودی سیلوهای این اداره کل در بین اتحادیه، تشکل‌ها، زنجیره‌های تولید و کارخانجات تولید کننده خوراک دام و طیور توزیع می‌شود.
وی تصریح کرد: از برنامه‌های  این اداره کل در راستای وظایف محوله تامین ذخایر استراتژیک نهاده‌های دامی برای توزیع در تنظیم بازار و در مواقع اضطراری و در جهت آسودگی خاطر تولید کنندگان مواد پروتئین حیوانی بوده و در مواقعی که قیمت محصولات تولید کنندگان کاهش یابد به خرید و ذخیره سازی محصولات اقدام می‌کند.
معاونی اضافه کرد: با توجه به کاهش قیمت گوشت مرغ در چند هفته اخیر این اداره کل اقدام به انعقاد خرید ۱۰۰ تُن گوشت مرغ منجمد شیرینگ پک با دو کشتارگاه مرغ استان از قرار هر کیلوگرم ۱۲۷ هزار ریال کرده که در قبال وجه آن به صورت تهاتر ذرت و کنجاله سویا تحویل تولیدکنندگان می‌شود.
مدیرکل پشتیبانی امور دام کردستان خاطرنشان کرد: در صورت تمایل سایر کشتارگاه های طیور استان، اتحادیه و شرکت های تعاونی مرغداران و خود مرغداران نیز به صورت انفرادی می‌توانند با مراجعه به این اداره کل قرارداد خرید و یا تهاتر نهاده دام و طیور منعقد کنند.

منبع خبرانلاین

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.