دامپروری صنعتی و اصلاح نژاد دام در مازندران یک ضرورت در این بخش است

 

استاندار مازندران، گفت: دشت ناز ساری الگوی موفقی در حوزه های تولید و توسعه و اشتغال بخش کشاورزی است.

مقام عالی دولت با حمایت از روند تولید در شرکت زراعی دشت ناز بر ضرورت حمایت دستگاه های متولی برای رونق تولیدات کشاورزی و دامپروری و صادرات محصولات این مجموعه عظیم که جایگاه ملی دارد تاکید و اعلام کرد: استان مازندران حمایت های جدی و عملیاتی را از شرکت دشت ناز بیش از گذشته در دستور کار دارد و بر این موضوع نیز نظارت می نماید و علاوه بر سرمایه گذاری های هلدینگ کشاورزی و دامپروری در این استان از سرمایه گذاری سایر هلدینگ های بنیاد مستضعفان نیز جهت توسعه صادرات و رونق کسب و کار در مازندران با توجه به فرصت های بالقوه بی نظیر حمایت ویژه می نماید .

حسین زادگان با حمایت از روند تولید در شرکت زراعی دشت ناز بر ضرورت حمایت دستگاه های متولی برای صادرات محصولات این مجموعه عظیم تاکید کرد.

مجید حسین زادگان در حاشیه بازدید از مجتمع شیر و گوشت ۶۳۰۰ راسی مهدشت بر توسعه دامپروری صنعتی و استفاده از نژادهای برتر گوشتی و شیری تاکید کرد و خواستار انتخاب پایلوت های اصلاح نژاد دام در مازندران شد.

استاندار مازندران بر آموزش و اطلاع رسانی به دامداران در جهت اصلاح نژاد دام های بومی به نژادهای برتر تاکید کرد.

مجید حسین‌ زادگان هم چنین در این روز از گلخانه هیدروپونیک پنج هکتاری و گلخانه مکانیزه تولید بذر و نشا شرکت زراعی دشت ناز میاندورود بازدید کرد.

مقام عالی دولت در استان در ادامه؛ از آب بندان پرورش ماهیان گرمابی دشت ناز، شرکت زراعی دشت ناز میاندورود و کارگاه بسته بندی محصولات گلخانه ای دشت ناز نیز بازدید نمود.

آب بندان پرورش ماهیان گرمابی دشت ناز با مساحت ۲۰۰ هکتار و تولید بالای ۵ تن در هکتار یکی از بهترین تولیدکننده های ماهی گرمابی است.

گفتنی است، محصولات گلخانه دشت ناز ، ۱۰۰ درصد به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.

منبع تارنمای استان مازندران

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.