قول وزارت صنعت برای کاهش قیمت لبنیات

دبیر انجمن صنایع لبنی ایران از قول مساعد وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تعیین سهیه تامین پک از بورس و تخصیص ارز ۴۲۰۰تومانی برای واردات تتراپک، برای کارخانه‌های لبنی خبر داد.
رضا باکری با بیان اینکه انتظار می رود با این تدابیر قیمت لبنیات روند کاهشی به خود بگیرد، افزود: محصولات لبنی که با پت عرضه می شدند به قیمت قبل و محصولاتی که در تتراپک بسته بندی می شدند کاهش قیمت قابل توجه خواهند داشت.

وی تاکید: البته نباید انتظار قیمت های سال گذشته را برای محصولات لبنی داشت اما، تعادل به بازار این محصولات باز خواهد گشت.

به گفته باکری در مدت کوتاهی پت از ۴ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان افزایش داشته است که با در نظر گرفتن سهمیه پت در بورس کالا برای کارخانه های لبنی قیمت آن به ۱۰ هزار تا ۱۲ هزار تومان کاهش می یابد.
دبیر انجمن صنایع  لبنی ایران ادامه داد: تتراپک نیز افزایش قیمت ۲ تا ۳ برابری داشته است که با تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی، کاهش قیمت خواهد داشت اما، قاعدتا نرخ آن به زمان ارز ۳۸۰۰ تومانی نخواهد رسید.
باکری با اشاره به افزایش قیمت خرید شیرخام به عنوان یکی از مواد اولیه مهم در قیمت تولید محصولات لبنی، گفت: به رغم تعیین قیمت ۱۵۷۰ تومان برای خرید هر کیلوگرم شیرخام، دامداران تولید خود را کمتر از ۱۸۵۰ تومان تا ۲۱۰۰ تومان به کارخانه های لبنی نمی فروشند که این عامل در افزایش قیمت لبنیات بسیار موثر بوده است.
منبع اقتصاد انلاین

 

Check Also

جلسه مشترک مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق حمایت از توسعه دامپروری و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ جلسه مشترک فی ما بین صندوق دامپروری و تولیدات دامی و شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.